Gelin, Kaynanasını Önce Dövdü Sonra Arabayla Ezmeye Çalıştı

20 Haziran’da Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi Emniyet Caddesi’nde yaşanan olayda, S.D.Ç. isimli kadın, sokakta yürüyen kayınvalidesi Neriman Çekin’in önünü kesti. S.D.Ç. daha sonra ablasıyla birlikte otomobilden inerek, ayağından çıkardığı terlikle Çekin’e saldırdı. Çevredekilerin müdahalesine rağmen saldırıya devam etti ve ardından otomobilini Çekin’in üzerine sürüp çarptı. Çekin savrulup yere düşerken ciddi şekilde yaralandı. S.D.Ç. daha sonra tekrar otomobilden indi, bir süre bekledikten sonra ablasıyla birlikte olay yerinden uzaklaştı.

Güvenlik kamerasına yansıyan bu olayın ardından bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Neriman Çekin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ayağında ve kolunda kırıklar oluşan Çekin, tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi.

S.D.Ç. gözaltına alındı ancak küçük yaşta çocuğu olduğu gerekçesiyle ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Bu durum, Çekin’in ailesi tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Neriman Çekin, gelininin serbest bırakılmasına tepki göstererek şunları söyledi:

“3 yıl önce oğlum internet üzerinden bu kadınla tanıştı, biz de gidip istedik. Düğünden hemen sonra kadının normal biri olmadığını fark ettik. Daha önce de beni darbetmişti. Önce küfürler ve hakaretler, sonra beni mahallede darbetti. Tüm mahalleli buna şahittir. O olaydan sonra bir daha kendisiyle görüşmedim. Oğlum 15 gün önce izne gelmişti.

Biz dahil olmadık, onlar birbirleriyle görüştüler. Olaydan bir gün önce gece beni aramıştı ama ben fark etmemişim. Bu kez saat 10.00 gibi beni aradı. Telefonda çok ağır hakaretler, küfürler etti. Numarası bende olmadığı için tanıyamadım. Eşim de dedi ki, ‘Karakola gidelim, bakalım bu numara kimin’ diye. Sonra eşimle beraber çıktım, eşim alışverişe çıktı, ben de emniyete uğradım.

Bu numaranın kimin ait olduğunu ve çok rahatsız ettiğini, ağır hakaretlerde bulunduğunu söyledim. Polis memurları daha sonra fotoğrafını göstererek, kim olduğunu sordu. Ben de ‘Gelinimdir’ dedim. Polis de ‘O zaman gelininiz tarafından rahatsız ediliyorsunuz’ dediler.

Sonra eve gitmek için oradan çıktım. Sonra bu abla ile kardeş beni takip etmişler. Yol ortasında, kameralara da yansıyor, beni darbettiler. Hem beni darbettiler hem de arabayla çarpıp üzerimden geçemeye çalıştılar. Şu an kolumda platin var, ayağımda platin var ve ayağa kalkacak gücüm yok. Hakimlere, savcılara sesleniyorum. Ben acılar içindeyken bu kadın nasıl oluyor da elini kolunu sallayarak dışarıda geziyor?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir