Bayrama Sayılı Günler Varken Emeklileri İsyan Ettirecek O Karar Geldi

Ocak ayında yapılan yüzde 25 emekli maaşı zammının açlık sınırının altında kalması emeklileri artan enflasyon baskısı altında her geçen gün daha da ezer oldu. Emekliler gözünü bayram ikramiyelerinin yatacağa tarihe çevirmiş durumda bütçelerinin bir nebze olsa rahatlayacağı günü bekliyor.

Kurban Bayramı öncesinde 3 bin TL’lik ikramiyelerle haziran ayı maaşlarını birlikte ödemeyi planlayan AKP’de planlar değişmişe benziyor.

İktidara yakın medya kuruluşlarının Sabah’ın haberlerine göre, bayram ikramiyeleri erkenden yatırılırken, maaşların ise daha sonraki haftalarda hesaplara yatırılması öngörülüyor. Karara emeklilerden haklı bir isyan var.

Bu yıl 3 bin lira olarak belirlenen bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih henüz resmi olarak açıklanmazken, AK Parti’ye yakın medya kuruluşları ödeme takvimini kamuoyuyla paylaştı.

EMEKLİLERİN İKRAMİYE VE MAAŞLARI AYNI TARİHTE YATMAYACAK

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, 3 bin liralık bayram ikramiyeleri 3-7 Haziran tarihleri arasında ödenecek. Emeklilerin 18-27 Haziran tarihlerinde almaları gereken maaşlar ise 10-14 Haziran tarihleri arasında yatırılacak. Bu değişiklik, yaklaşık 17 milyon emeklinin tepkisine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir